inhalator@inhalator.sk     +421 915 493 531     Pon-Pia: 7:00-15:30     DOPRAVA A PLATBA     REKLAMÁCIA     KONTAKT

Novinky

Akcia mesiaca

Články

arr3InhaláciaRespiračné ochorenia trápia veľké percento populácie. Či už je to alergia, astma alebo len bežné... arr3Pre koho je inhalácia vhodná Inhalovať môže každý Inhalovanie pomocou inhalátora je naozaj jednoduché a vhodné už pre... arr3Aké inhalátory poznáme?Inhalátory (nebulizátory) sú prístroje, které rozptylujú kvapalinu na drobné čiastočky, tvoriace... arr3Čo je to teplá inhalácia vincentky?Teplá inhalácia Vincentky Teplá inhalácia je inhalácia vodného roztoku o teplote 38 až 42... arr3Ako dezinfikovať príslušenstvo k inhalátorom Po každom použití inhalátora najskôr odstráňte zbytky liečiva a možných nečistôt. Všetky...

Kontakt

Inhalator.sk
Mixxer Medical s.r.o., Kollárova 49
03601 Martin
tel: +421 915 493 531
napíšte nám

»
Inhalácia

Respiračné ochorenia trápia veľké percento populácie. Či už je to alergia, astma alebo len bežné prechladnutie, či chrípka, prinášajú so sebou rad komplikovaných zdravotných problémov. Nepríjemné sú pre dospelých, no najmä pre malé deti, ktoré so zatekajúcimi hlienmi a dráždivým kašľom bojujú ťažšie. Pomôcť môže inhalovanie.

Čo je to inhalátor?

Inhalátory sú zariadenia, ktoré vám pomôžu ľahko dýchať. Používajú sa na liečbu ochorení dýchacích ciest. Pomocou tlaku vzduchu premieňajú liečebný roztok (najčastejšie minerálnu vodu) na aerosól (jemnú hmlovinu). Tá pri vdychovaní preniká hlboko do dýchacích ciest, kde pôsobí protizápalovo a zmierňuje opuchy slizníc.

 

Prečo by som mal používať inhalátor?

Inhalátory sa môžu používať na inhaláciu liekov pri liečbe dýchacích ciest, alebo s fyziologickým roztokom či minerálnou vodou Vincentka na prevenciu, skrátenie doby liečby a na zabránenie prepuknutia miernych príznakov ochorenia do závažnejších stavov.

- Inhalácia zvlhčuje dýchacie cesty, napomáha vykašliavaniu a uvoľňuje hlieny

- Zvyšuje obranyschopnosť, pomáha v prevencii respiračných ochorení

- Transportuje liečivé látky priamo do dýchacieho ústrojenstva (nezaťažuje sa tráviaci systém a celý organizmus ako pri sirupoch a tabletách)

- Liečba kašľa pre telo prirodzenými a nenávykovými látkami (minerálne vody, fyziologický roztok)

NAJPREDÁVANEJŠÍ PRODUKT

Inhalátor OMRON C102 Total je unikátny 2v1 inhalátor s nosovou sprchou v jednom prístroji.

Štyri ročné obdobia, jedno riešenie – pre voľné dýchanie po celý rok.

Pre koho je inhalácia vhodná

Inhalovať môže každý

Inhalovanie pomocou inhalátora je naozaj jednoduché a vhodné už pre novorodencov. Inhalovanie nie je módny výstrelok. Ide o rokmi overenú a obľúbenú formu prevencie a liečby problémov s dýchacími cestami, pri ktorej sa do dýchacích ciest dostávajú maličké kvapôčky aerosólu. Vďaka inhalovaniu sa zvlhčia dýchacie cesty, ktoré sú následne odolnejšie, hlien sa stáva redším, ľahšie sa vykašliava, hltan a ústna dutina sa dezinfikujú a človeku sa lepšie dýcha.

Inhalovanie je vynikajúce nielen ako prevencia pre zdravých ľudí, ale prínosy ocenia aj alergici a astmatici, ktorí musia inhalačnú liečbu konzultovať so svojím odborným lekárom, ľudia bývajúci v mestách a obciach so znečisteným ovzduším, ľudia, ktorí žijú v domácnosti s fajčiarmi, tí, ktorých trápi fajčiarsky kašeľ. Inhalovanie pomáha aj pri urýchlení liečby po ORL zákrokoch, alebo ak máte pocit suchých slizníc. Ak ste niekedy počuli o závislosti od nosných kvapiek, tak inhalovanie je jednou z možností, ako sa jej zbaviť a voľne dýchať bez toho, aby ste si museli niekoľkokrát denne kvapkať kvapky do nosa.

 

Pre koho je inhalácia vhodná?

-pre všetkých, od najmenších po najstarších,

-obzvlášť pri ochoreniach dýchacieho systému (nádcha, zatekajúce hlieny, dráždivý kašeľ, plný noštek, ktorý nejde odsať – zadná nádcha; laryngitída, zápal priedušiek, zápal pľúc, astma),

-alergikov,

-závislých ľudí od kvapiek do nosa

-na rýchlejšiu rekonvalescenciu po ORL zákroku,

-tehotné ženy (prírodná liečba a bezpečnosť).

Odporúčame

Inhalátor OMRON Nami Cat je určený najmä deťom, avšak vhodný pre celú rodinu.

Účinne dopravuje liečivo do celého dýchacieho systému a pomáha pri terapii kašľa, nádchy, astmy, alergií a ďalších závažnejších ochorení.

Milý zvonku, silný zvnútra!

Aké inhalátory poznáme?

Inhalátory (nebulizátory) sú prístroje, které rozptylujú kvapalinu na drobné čiastočky, tvoriace mhlu (latinsky nebula) vhodnú k vdychovaniu (inhalácií). Tým zaistujú zvlhčovanie vdychovaného vzduchu . Namiesto vody môžeme použiť ako zvlhčovacie médium fyziologický roztok, vodou nariedené liečivo alebo iné tekutiny.

Asi najjednoduchším typem inhalátorov sú jednoduché dávkovače aerosolu pre akútne potreby tzv. inhalačné nádstavce. Základom nádstavca je tlaková nádobka s aerosolom na ktorú sa nasúva inhalačný nádstavec s dávkovacou komôrkou a aerosolovou maskou. Chlopňový jednocestný ventil zabraňuje výdychu do dávkovacej komôrky. Inhalačný nádstavec je väčšinou viazaný na určitý druh liečiva a ako taký je ponúkaný pod nejrôznejšími obchodnými značeniami.

Iným typom sú asi historicky najstaršie parné inhalátory. Ako názov napovedá, inhalačným médiom je para, ktorá vzniká zahriatím tekutiny na vysokú teplotu.

Fyzikálny proces zmeny skupenstva prebieha pri dostatočne vysokej teplote kvapaliny takmer v celom jeho objeme a tlak difundujúcích sýtych par sa prakticky rovná tlaku okolitého vzduchu. Priamym, alebo nepriamym ohrevom inhalačnej kvapaliny vznikne pomerne primitívnym spôsobom bohatý aerosol. Množstvo užitočnej pary je úmerné teplote ohrievanej kvapaliny, ktorá se pohybuje okolo 90 °C. Na výstupe inhalátora sa potom docieľuje prisávaním okolitého vzduchu teploty v rozmedzí 40-45 °C. Relatívnou nevýhodou parních inhalátorov je pomerne široké spektrum veľkosti častíc aerosolu (kolem 0,1-10 mm) a sýtejšia para až pri vyšších teplotách. Veľkosť častíc aerosolu a prevádzková teplota predurčuje tieto prístroje k zvlhčovaniu slizníc a podpornú liečbu horných dýchacích ciest hlavne v domácom prostredí.

Dalším typom inhalátorov sú kompresorovo- tryskové inhalátory, ktoré vytvárajú mhlu pomocou hnacieho plynu a trysky. Sú založené na princípe rozbitia tekutiny na drobné častice prúdom plynu. Prúd hnacieho plynu unikajúceho z trysky do nebulizačnej komory nasáva podtlakom kvapalinu s liečivom zo zásobníka. Súčasne sa pri vysokom rozdiele tlaku na hrane trysky rozbíja molekulárna väzba v kapaline. Inhalátory sú vybavené miniatúrnymi kompresormi buď piestového alebo častejšie membránového typu, které potom transportujú vzniknutý aerosol k pacientovi. Príkladom takýchto inhalátorov sú inhalátory Philips Respironics z rady InnoSpire.

Do skupiny kompresorových inhalátorov môžeme tiež zaradiť tryskové mikronebulizátory často tiež označované ako nebulizátory alebo zvlhčovače s miniaturnou komôrkou, ktoré využívajú ako hnací plyn medicinálny kyslík z centrálneho rozvodu, alebo z kyslíkovej bomby možno prevádzkovať vo vertikálnej a niektoré aj v horizontálnej polohe.

Naši partneri

Čo je to teplá inhalácia vincentky?

Teplá inhalácia Vincentky

Teplá inhalácia je inhalácia vodného roztoku o teplote 38 42 stupňov.

Inhalátor vytvára teplú paru, ktorá je obohatená o soli a minerály, ktorých inhalácia vedie k prekrvenie sliznice a zvýšenej produkcii sekrétu.

Teplá inhalácie sa používa pri liečbe nádchy a prechladnutia a vedie k podpore a urýchleniu liečby.

Pacient by mal po inhalácii zostať v teple a v pokoji, aby neprochladol.

Teplá inhalácia, inhalovanie Vincentky

Odporúčame inhalovať Vincentku 3 5 krát denne po dobu 15 minút.


Kúpte si inhalátor na Vincentku (elektrický inhalátor s ohrevom) za rozumnú cenu!

TOP 10 PRODUKTOV
Ako dezinfikovať príslušenstvo k inhalátorom


  • Po každom použití inhalátora najskôr odstráňte zbytky liečiva a možných nečistôt.
  • Všetky časti prístroja (okrem vzduchovej hadice) sa môžu dezinfikovať chemickými dezinfekčnými prípravkami, resp. umývať vo vodnom kúpeli (max 60 °C). Po dezinfekcii sa musia jednotlivé diely dôkladne opláchnuť, aby sa odstránili všetky zvyšky dezinfekčného roztoku.
  • Kompresor a vzduchová hadica by mala byť očistená čistou vlhkou a mäkkou handričkou. Kompresor neponárajte do vody a nevystavujte ho vysokým teplotám!
  • Po dezinfekcii dbajte na dostatočné vysušenie. Zvyšková vlhkosť, príp. zrazená vlhkosť môže zvyšovať riziko tvorby choroboplodných zárodkov.
  • Dezinfekčné prípravky používajte bezpečne. Pred použitím si vždy prečítajte etiketu alebo informačný leták prípravku.

2 spôsoby dezinfekcie inhalátorov:

1) Dezinfekcia pre domáce použitie


Zloženie

100 g roztoku obsahuje:
účinné látky: propán-1-ol 45,0 g, propán-2-ol 25,0 g, etanol 4,7 g

Oblasti použitia

Bacillol® AF je vhodný na rýchlu dezinfekciu postrekom a utretím povrchov odolných proti alkoholu predovšetkým tam, kde sa okrem rýchleho účinku kladie dôraz i na zaschnutie bez zanechania akýchkoľvek rezíduí.

Návod na použitie a dávkovanie

  • Dostatočným množstvom prípravku potrite dezinfikovaný povrch a nechajte pôsobiť 30 sekúnd, maximálne 5 minút. Zabezpečte, aby bol celý pokrytý prípravkom.
  • K aplikácii prípravku Bacillol® AF z nádoby s objemom 500 ml je určený univerzálny pištoľový rozprašovač.
  • Množstvo použitého roztoku nesmie prekročiť 50 ml na m2. Celkové množstvo aplikované v miestnosti nesmie prekročiť 100 ml na m2 plochy miestnosti.

 

2) Dezinfekcia pre kliniky a nemocnice

Korsolex® plus je moderný bezaldehydový prípravok na dezinfekciu lekárskych nástrojov, ktorý v sebe spája vynikajúci čistiaci efekt so širokým rozsahom použitia a vysokou materiálovou znášanlivosťou.

    Zloženie

    100 g roztoku obsahuje:
    účinné látky: 9,2 g N-(3-Aminopropyl)-N-dodecylpropan-1,3-diamin, 13,0 g didecyldimethylammoniumchloride
    pomocné látky: tenzidy, rozpúšťadla, komplexotvorné látky, inhibítory korózie, penové regulátory, regulátory hodnoty pH, farbivá, vonné prísady

    Oblasti použitia

    Korsolex® plus má vynikajúcu materiálovú znášanlivosť a môže sa preto používať na dezinfekciu spojenú s čistením termostabilných a termolabilných nástrojov manuálne alebo cirkulačnou metódou, rovnako ako aj v ultrazvukovom kúpeli.

    Návod na použitie a dávkovanie

    Dezinfekcia ponorením

    • Korsolex® plus je koncentrovaný prípravok, ktorý sa musí riediť presne podľa doporučení, a vždy sa musí dodržať doba pôsobenia.
    • Všetky nástroje sa musia rozobrať na jednotlivé časti a úplne navlhčiť roztokom Korsolex® plus.
    • Po vybratí nástroja z dezinfekčného roztoku ho dôkladne opláchnite tečúcou vodou. Oplachová voda musí mať minimálne kvalitu pitnej vody. Pre vysoko kvalitné nástroje odporúčame použiť demineralizovanú vodu.

    Ultrazvukový kúpeľ

    • Korsolex® plus sa môže používať vo všetkých ultrazvukových kúpeľoch vyrobených z nehrdzavejúcej ocele.
    • Je dôležité zabezpečiť, aby doba dezinfekcie v ultrazvukovom kúpeli neprekročila čas odporúčaný výrobcom nástroja. Pre dokonalý výsledok dezinfekcie je nutné dodržať dobu pôsobenia podľa výsledkov mikrobiologických testov.

    Doba účinnosti

    • Korsolex® plus má vynikajúce čistiace schopnosti. Preto nie je nutné pridávať žiadne dodatočné detergenty. Roztok sa môže používať 7 dní v prípade nízkeho i vysokého bielkovinového zaťaženia. To platí i pre roztoky používané v ultrazvukových kúpeľoch. Roztok vymeňte, keď sa začne sfarbovať do červena.

     

    Ak máte záujem o dezinfekčné prípravky Bacillol® AF alebo Korsolex® plus kliknite TU


    NÁZORY A OTÁZKY NÁVŠTEVNÍKOV

    MWEyZ