inhalator@inhalator.sk     +421 915 493 531     Pon-Pia: 7:00-15:30     DOPRAVA A PLATBA     REKLAMÁCIA     KONTAKT

Novinky

Akcia mesiaca

Články

arr3InhaláciaRespiračné ochorenia trápia veľké percento populácie. Či už je to alergia, astma alebo len bežné... arr3Pre koho je inhalácia vhodná Inhalovať môže každý Inhalovanie pomocou inhalátora je naozaj jednoduché a vhodné už pre... arr3Aké inhalátory poznáme?Inhalátory (nebulizátory) sú prístroje, které rozptylujú kvapalinu na drobné čiastočky, tvoriace... arr3Čo je to teplá inhalácia vincentky?Teplá inhalácia Vincentky Teplá inhalácia je inhalácia vodného roztoku o teplote 38 až 42... arr3Ako dezinfikovať príslušenstvo k inhalátorom Po každom použití inhalátora najskôr odstráňte zbytky liečiva a možných nečistôt. Všetky...

Kontakt

Inhalator.sk
Mixxer Medical s.r.o., Kollárova 49
03601 Martin
tel: +421 915 493 531
napíšte nám


Ako dezinfikovať príslušenstvo k inhalátorom


 • Po každom použití inhalátora najskôr odstráňte zbytky liečiva a možných nečistôt.
 • Všetky časti prístroja (okrem vzduchovej hadice) sa môžu dezinfikovať chemickými dezinfekčnými prípravkami, resp. umývať vo vodnom kúpeli (max 60 °C). Po dezinfekcii sa musia jednotlivé diely dôkladne opláchnuť, aby sa odstránili všetky zvyšky dezinfekčného roztoku.
 • Kompresor a vzduchová hadica by mala byť očistená čistou vlhkou a mäkkou handričkou. Kompresor neponárajte do vody a nevystavujte ho vysokým teplotám!
 • Po dezinfekcii dbajte na dostatočné vysušenie. Zvyšková vlhkosť, príp. zrazená vlhkosť môže zvyšovať riziko tvorby choroboplodných zárodkov.
 • Dezinfekčné prípravky používajte bezpečne. Pred použitím si vždy prečítajte etiketu alebo informačný leták prípravku.

2 spôsoby dezinfekcie inhalátorov:

1) Dezinfekcia pre domáce použitie


Zloženie

100 g roztoku obsahuje:
účinné látky: propán-1-ol 45,0 g, propán-2-ol 25,0 g, etanol 4,7 g

Oblasti použitia

Bacillol® AF je vhodný na rýchlu dezinfekciu postrekom a utretím povrchov odolných proti alkoholu predovšetkým tam, kde sa okrem rýchleho účinku kladie dôraz i na zaschnutie bez zanechania akýchkoľvek rezíduí.

Návod na použitie a dávkovanie

 • Dostatočným množstvom prípravku potrite dezinfikovaný povrch a nechajte pôsobiť 30 sekúnd, maximálne 5 minút. Zabezpečte, aby bol celý pokrytý prípravkom.
 • K aplikácii prípravku Bacillol® AF z nádoby s objemom 500 ml je určený univerzálny pištoľový rozprašovač.
 • Množstvo použitého roztoku nesmie prekročiť 50 ml na m2. Celkové množstvo aplikované v miestnosti nesmie prekročiť 100 ml na m2 plochy miestnosti.

 

2) Dezinfekcia pre kliniky a nemocnice

Korsolex® plus je moderný bezaldehydový prípravok na dezinfekciu lekárskych nástrojov, ktorý v sebe spája vynikajúci čistiaci efekt so širokým rozsahom použitia a vysokou materiálovou znášanlivosťou.

  Zloženie

  100 g roztoku obsahuje:
  účinné látky: 9,2 g N-(3-Aminopropyl)-N-dodecylpropan-1,3-diamin, 13,0 g didecyldimethylammoniumchloride
  pomocné látky: tenzidy, rozpúšťadla, komplexotvorné látky, inhibítory korózie, penové regulátory, regulátory hodnoty pH, farbivá, vonné prísady

  Oblasti použitia

  Korsolex® plus má vynikajúcu materiálovú znášanlivosť a môže sa preto používať na dezinfekciu spojenú s čistením termostabilných a termolabilných nástrojov manuálne alebo cirkulačnou metódou, rovnako ako aj v ultrazvukovom kúpeli.

  Návod na použitie a dávkovanie

  Dezinfekcia ponorením

  • Korsolex® plus je koncentrovaný prípravok, ktorý sa musí riediť presne podľa doporučení, a vždy sa musí dodržať doba pôsobenia.
  • Všetky nástroje sa musia rozobrať na jednotlivé časti a úplne navlhčiť roztokom Korsolex® plus.
  • Po vybratí nástroja z dezinfekčného roztoku ho dôkladne opláchnite tečúcou vodou. Oplachová voda musí mať minimálne kvalitu pitnej vody. Pre vysoko kvalitné nástroje odporúčame použiť demineralizovanú vodu.

  Ultrazvukový kúpeľ

  • Korsolex® plus sa môže používať vo všetkých ultrazvukových kúpeľoch vyrobených z nehrdzavejúcej ocele.
  • Je dôležité zabezpečiť, aby doba dezinfekcie v ultrazvukovom kúpeli neprekročila čas odporúčaný výrobcom nástroja. Pre dokonalý výsledok dezinfekcie je nutné dodržať dobu pôsobenia podľa výsledkov mikrobiologických testov.

  Doba účinnosti

  • Korsolex® plus má vynikajúce čistiace schopnosti. Preto nie je nutné pridávať žiadne dodatočné detergenty. Roztok sa môže používať 7 dní v prípade nízkeho i vysokého bielkovinového zaťaženia. To platí i pre roztoky používané v ultrazvukových kúpeľoch. Roztok vymeňte, keď sa začne sfarbovať do červena.

   

  Ak máte záujem o dezinfekčné prípravky Bacillol® AF alebo Korsolex® plus kliknite TU

   


  NÁZORY A OTÁZKY NÁVŠTEVNÍKOV

  Nebol zatiaľ pridaný žiadny názor. Pridajte svoj názor alebo dotaz ako prvý.

  ZjIxZDEyMm